Sarah Vaughan – Experience Unnecessary

Styczeń 6, 2011

Kulawo dzisiaj będzie, bo ciężko jest pisać z zamrożonym mózgiem. Mój zdecydowanie dziś zamarzł, wyczerpany myśleniem o niczym poddał się temperaturze. Do 14.00 leżałem i kisłem. Jest dzień święty i kisnąć można, nikt nie zabroni.

A noc przedświąteczna była przyjemna. Tańce, romanse, awantury – prostych, młodzieńczych rozrywek nie brakowało. Nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś tak przyjemnie całował mnie w szyję – z wyczuciem, używając nie tylko ust i języka, ale też oddechu. Nie pamiętam też kiedy ostatnio ktoś napadł mnie nad ranem próbując wymusić 20 polskich złotych. Dla mnie byłaby to gra nie warta świeczki. W każdym razie ostatecznie nic się nie stało i 20 polskich złotych zostało w moim portfelu. Opatrzność czuwała.

Sarah Vaughan mnie skleja. Powoli dochodzę do siebie, nabieram ładu i składu, myśli już nie uciekają i nie chowają się po kątach. Harmonia jest blisko, równowaga w zasięgu ręki. Jeszcze 5 minut i będę w stanie wziąć się za czytanie, słowa nie będą się rozjeżdżać, sens nie będzie umykał co pół zdania. A jak nie czytanie to chociaż jakiś film. „Vertigo”, to jest dobry pomysł. Mało dialogów, dużo obrazów i piękna muzyka Bernarda Herrmanna. Wprawdzie nigdy nie zachwycałem się urodą Kim Novak, ale obsesja w wykonaniu Jamesa Stewarta przemawia do mnie w stu procentach.

Ale to zaraz, najpierw jeszcze 5 minut z „Experience Unnecessary”. Sara Vaughan na Trzech Króli:

Reklamy

Komentarze 2 to “Sarah Vaughan – Experience Unnecessary”

  1. sprawca Says:

    Mogłeś powiedziec nieco wcześniej,że dzień święty jest. Nie pocałowałbym klamki w supermarkecie. Po nie udanych zakupach,słuchawszy Madonny oto co znalazlem w playliście,dziwne nieco…http://www.youtube.com/watch?v=PluRW3_FEt0&feature=BF&list=MLGxdCwVVULXc1E4BS9DQEpYOhD-uaTPLa&index=11

  2. fifti Says:

    heh, lubię Marilyn.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: